белый сахар высшего качества

белый сахар высшего качества
ypač baltas cukrus statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 proc. masės; c) nuodžiūvis – ne daugiau kaip 0,06 proc. masės. Laidžiųjų pelenų kiekio, spalvos tipo ir tirpalo spalvos bendra balų suma, apskaičiuojama pagal Tarybos direktyvos 2001/111/EB dėl kai kurių žmonėms vartoti skirto cukraus rūšių B dalies nuostatas, – ne didesnė kaip 8 balai. Pelenų kiekio gali būti ne daugiau kaip 6, spalvos tipo – 4, tirpalo spalvos – 3 balai. atitikmenys: angl. extra-white sugar vok. Raffinade; raffinierter Weißzucker, m rus. белый сахар высшего качества; особо чистый белый сахар pranc. sucre blanc raffiné, m ryšiai: sinonimas – labai baltas cukrus šaltinis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. liepos 9 d. įsakymas Nr. 3D-325 „Dėl Cukraus, skirto žmonėms vartoti, gliukozės ir invertuotojo cukraus sirupų bei tirpalų sudėties ir tyrimo metodų techninio reglamento patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 79-3201)

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Нужна курсовая?

Look at other dictionaries:

  • особо чистый белый сахар — ypač baltas cukrus statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • Сахар свекловичный и тростниковый* — I. Химия. II. Техническое производство. III. Статистика. IV. Акциз на сахар. V. Сахарная нормировка. VI Сахар в международной торговле. I. С. (хим. С 12 Н 22 О 11). Нахождение и добывание свекловичного и тростникового С. см. ниже. С.… …   Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона

  • Сахар свекловичный и тростниковый — I I. Химия. II. Техническое производство. III. Статистика. IV. Акциз на сахар. V. Сахарная нормировка. VI Сахар в международной торговле. I. С. (хим. С12Н22О11). Нахождение и добывание свекловичного и тростникового С. см. ниже. С. кристаллизуется …   Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона

  • Raffinade — ypač baltas cukrus statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • extra-white sugar — ypač baltas cukrus statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • raffinierter Weißzucker — ypač baltas cukrus statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • sucre blanc raffiné — ypač baltas cukrus statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • ypač baltas cukrus — statusas Aprobuotas sritis cukrus ir sirupas apibrėžtis Išvalyta ir kristalizuota aukštos prekinės kokybės sacharozė, kurios savybės yra: a) poliarizacija – ne mažiau kaip 99,7 °Z; b) invertuotojo cukraus – ne daugiau kaip 0,04 proc. masės; c)… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • Tea — Чашка чая Ветка чайного куста Чай (кит. 茶  «ча» на кантонском и мандаринском диалекте, «те̂» на амойском и «тца» тайваньском, яп. 茶 «тя» и お茶 «о тя»)  напиток, получае …   Википедия

  • Чай (напиток) — Чашка чая Ветка чайного куста Чай (кит. 茶  «ча» на кантонском и мандаринском диалекте, «те̂» на амойском и «тца» тайваньском, яп. 茶 «тя» и お茶 «о тя»)  напиток, получае …   Википедия

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”